Главная | Регистрация | Вход | RSSЧетверг, 12.12.2024, 17:01

Каменская школа

Меню сайта
Категории раздела
Итоговая аттестация 2011 [0]
Итоговая аттестация 2011
Информация разного характера [19]
Здесь находятся различных тематик статьи. А так же, все учебные, медицинские учреждения с их телефонами и адресами в городе Одессе.
Статьи 11 класса, выпуск 2011 [112] Статьи 10 класс 2011года [16]
Статьи 10 класс 2011года
Разработки уроков [6]
Разработки уроков
Статьи 9 класса 2011год [10]
Наука и образование [21] Тематические статьи [0]
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи 11 класса, выпуск 2011

Открытие позитрона. Михайлик И.
Після того як завершилися дослідження космічних променів , була відкрита нова частка.. Це відкриття було передбачено відомими
фізиками-теоретиками. Вони займаючись математичними розрахунками властивостей елементарних частинок, П. Дірак прийшов до висновку, що у кожної частки повинен бути свій антипод, або античастица, (Вченим взагалі подобається, коли природа влаштована не тільки просто, але і симетрично.) Таким чином, повинен існувати антиэлектрон, той же електрон, але з позитивним зарядом, і антипротон - негативно заряджена частинка, в іншому повністю еквівалентна proton.
Гіпотеза Дірака, яку він сформулював в 1930 році, спочатку залишалася без особливої уваги ученого світу. Проте через два роки і справді з'явилося повідомлення про реально зафіксованому антиэлектроне. У ході цього експерименту американці. Андерсон і р. Міллікен працювали над з'ясуванням природи космічних променів: що це - хвилі або частинки?
До того часу більшість вчених схилялися до думки Комптона, який стверджував, що це потік частинок. Але Міллікен наполегливо не погоджувався з цією ідеєю, вважаючи, що ще нічого не доведено. Разом з Андерсоном вони з допомогою камери Вільсона вирішили перевірити, відхиляються чи космічні промені в сильному магнітному полі. Максимально сповільнивши потік променів з допомогою великої маси свинцю, вони виявили, що траєкторія променів в камері викривляється. Але при цьому з'ясувався ще один дивний момент. При проходженні через свинець космічні промені вибили з нього незрозумілі частинки. Причому траєкторія такої частки нагадувала слід від електрона, але відхилялася в протилежному напрямку! У неї була та ж маса, але протилежний за знаком заряд. Це і був передбачений Діраком антиэлектрон, який за пропозицією Андерсона охрестили позитроном. Це один із прикладів вторинного космічного випромінювання, хоча в 1963 році було експериментально встановлено, що позитрони є і у складі первинного випромінювання.
Категория: Статьи 11 класса, выпуск 2011 | Добавил: Boss (14.04.2011)
Просмотров: 568 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz